علمی و تشکیلات

علمی و تشکیلات (29)

جمعه, 15 آبان 1394

 

نشست امپراطورری دلار روز سه شنبه 18 آذرماه به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان در تالار صدر دانشکده اقتصاد برگزارگردید. در این نشست ضمن بررسی موضوع پیمان­های پولی دو جانبه،قسمت هایی از مستند استعماردلار نیز پخش گردید و آقای حسین حاجیلو، دانشجوی دانشگاه تهران وکارشناس اقتصاد سیاسی، به تبیین و تحلیل ابعاد این مستند پرداخت.

وی در ابتدای جلسه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد سناریوی دشمن برای نظام اسلامی و حرکت بیداری اسلامی بیان کرد که ماهم اکنون در یک جنگ اقتصادی تمام عیار قرارداریم.

حاجیلو با دسته بندی تحریم ها، تحریم های بانکی و نفتی را مهم تر و موثرتر از تحریم های دیگر دانست.

وی با اشاره به روندتاریخی توافقات پولی در دنیا و  کنفرانس برتون وودز،نحوه انتخاب دلار به عنوان ارز واسط در مبادلات  پولی بین کشورها را بیان کردو هم چنین ضمن برشمردن منافع سیاسی و اقتصادی جهان­رواشدن دلار از آن باعنوان سلطه دلار نام برد.

دانشجوی دانشگاه تهران، با اشاره به اینکه امریکا به وسیله دلار می تواند به مبادلات پولی و بانکی سایر کشورها دسترسی پیداکندو از این طریق سایر کشورها ازجمله ایران را موردتحریم قرار دهد، از پیمان های پولی دوجانبه به عنوان راه حل این تحریم ها یادکرد.پیمان پولی دو جانبه،پیمانی است که میان دو کشور بسته می شود، تا بدون استفاده از ارز واسط (دلار و یورو)و با استفاده از ارز محلی طرفین مبادلات تجاری انجام بگیرد.

حاجیلو در این نشست گفت علی رغم اینکه مهم ترین تحریم ها در مورد ایران تحریم نفت و گاز و تحریم مبادلات مالی و بانکی است، درتوافق ژنو به این تحریم­ها به طور جدی پرداخته نشده است. این در حالی است که ایران می تواند با به کارگیری پیمان های پولی دوجانبه تاحدود 55درصد و با پیمان های پولی سه جانبه تا مرز 80درصد واردات خود را تسویه کند و بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور را کاهش دهد و در آن هنگام دیگر لازم نخواهد بود که امتیاز خاصی برای لغو تحریم های بانکی بدهیم.

وی در پاسخ به پرسش دانشجویان حاضرمبنی بر اینکه چرا تاکنون بانک مرکزی اقدامی در راستای این پیمان ها انجام نداده است، با اشاره به پیگیری مسؤلان انجمن اسلامی مبنی بر دعوت از کارشناسان بانک مرکزی و عدم پذیرش این دعوت از سوی مسؤلان ذیربط، خواستار پاسخگویی بانک مرکزی در این زمینه شد.این کارشناس هم چنین بیان کرد که پیمان­های پولی دوجانبه تاکنون توسط حدود 30 کشور جهان انجام گرفته است،این در حالی است که ایران با وجود گذشت بیش از سه سال از آغاز جنگ اقتصادی تمام عیار، تاکنون هیچ پیمان پولی را با سایر کشورها امضا نکرده است و کم کاری بانک مرکزی در مورد تحریم های بانکی محرز است.

 

تصاویر :

جمعه, 15 آبان 1394

برای کسانی که تا به حال درباره این مسابقه چیزی نشنیده اند: این مسابقه یک رقابت طراحی مهندسی است. هدف کاملا مشخص و گویاست... شما سازه ای نیاز دارید که از تخم مرغ شما در برابر سقوط از ارتفاع و برخورد پس از آن محافظت کند.

انجمن اسلامی دانشجویان با همکاری انجمن علمی رباتیک در نظر دارد با برگزار کردن این مسابقه برای اولین بار در دانشگاه اصفهان لذت علم همراه با عمل را در قالب رقابت بین دانشجویان به وجود  آورده و  موجب خلاقیت و نو آوری در آنان وافزایش نشاط و پویایی علمی در سطح دانشگاه گردد.

 

شراط ثبت نام :

1- شرکت برای دانشجویان کلیه رشته ها و مقاطع تحصیلی بلامانع است.

2- تعداد اعضای هر تیم حداکثر 3 نفر می باشد.

3- هرتیم لازم است یک نفر از اعضا را به عنوان سرگروه برای هماهنگی بیشتر معرفی نماید.

4- هزینه ثبت نام پایه برای هر تیم مبلغ 20 هزارتومان وبه ازای هرنفر مبلغ 5 هزار تومان می باشد.

 

 

جوایز اهدایی :

     گروه اول : مبلغ 500 هزار تومان

     گروه دوم : مبلغ 300 هزارتومان

     گروه سوم : مبلغ 200 هزار تومان

 

لازم به تذکر است که جهت اشنایی دانشجویان با نحوه شرکت در مسابقه و ساخت سازه کارگاه اموزشی برگزار خواهدشد. زمان و مکان برگزاری کارگاه متعاقبا اعلام میشود.

زمان ثبت نام تا تاریخ 26 فروردین ماه  می باشد.

زمان برگزاری مسابقه  اردیبهشت ماه 94  می باشد.

علاقه مندان می توانند تا تاریخ 26 فروردین ماه با مراجعه به دفاتر انجمن اسلامی طبقه فوقانی مصلی الغدیر اتاق های 37و35، دفتر انجمن علمی طبقه زیرزمین فنی قدیم37ویا پایگاه اینترنتی به نشانی www.anjomanesf.ir نسبت به کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام اقدام نمایند و یا با شماره تلفن09136883042  تماس حاصل نمایند.

جمعه, 15 آبان 1394

 

اولین دوره ی مسابقه ی نجات تخم مرغ در روز چهارشنبه 94/2/30 با همکاری انجمن علمی رباتیک برگزار شد.در این مسابقه که در  دانشکده فنی مهندسی جدید دانشگاه اصفهان برگزار شد سیزده  تیم از دانشگاه های اصفهان،علوم پزشکی ,پیام نور و نجف آباد شرکت کردند که در پایان سه تیم شاهین دو- فازینو و باران(از دانشگاه های علوم پزشکی و دانشگاه اصفهان) به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند. مسابقه از ساعت 11 آغاز شد و تا ساعت 14:30 ادامه داشت. در پایان با حضور اعضای هیت علمی گروه مکانیک و دبیر انجمن های علمی و انجمن اسلامی دانشجویان جوایز به تیم های برتر اهدا شد و از دیگر تیم های شرکت کننده نیز تقدیر به عمل آمد

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

 نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

 

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

نجات تخم مرغ

 

جمعه, 15 آبان 1394

 


این دوره ی مطالعاتی اسلام شناسی و آموزش مهارت تفکر با هدف دستیابی به علم دینی با محوریت مطالعه ی آثار استاد شهید مرتضی مطهری، دوره ای است که هدفش علم دینی است و مسیرش دو بخش دارد؛ در این دوره :
به شناخت مبانى اسلام می پردازیم. شناختی منطقی و مستدل. سخنی که پای در منطق دارد. در مقابل سخنی که از گمانه زنی سر و پا بر آورده است. برای همین آثار شهید مطهری (ره) محور این بخش قرار گرفته است. آثاری استدلالی و منطقی و سخنانی استوار.
این دوره از چهار بخش اساسی زیر تشکیل شده است:
۱- مطالعه :
 بخش های اساسی و غیرتکراری کتیبه شهید مطهری (ره) طی دو سال متوالی و در قالب چهار گام (ترم) در این طرح مطالعه می شود. مطالعه هفتگی دانشجو 30 الی 80 صفحه است مطالعه دانشجو توسط سرگروه و اساتید پیگیری میگردد
2-مباحثه:
با هدف اموزش هرچه بهتر مباحث مطالعه شده دانشجویان در طول هفته یک جلسه دو ساعته گروهی دارند در این مباحثه بسیاری از بحث ها بهتر از مطالعه فهمیده میشود.
3-آموزش:
دانشجویان هر هفته یک جلسه دوساعته رد کلاس درسی شرکت میکنند  ، در این کلاس اسانید به پاسخگویی سوالات مباحثه دانشجویان میپردازند و سپس بحث کلاس را متناسب با وضعیت روز جامعه مطرح میکنند در هر ترم حدود 7 الی 10 جلسه آموزشی خواهیم داشت کلاس های اموزشی در روز های پنجشنبه در دو ساعت 9 الی 10:30 و 10:30 الی 12 برگزار خواهد شد غیبت بیش از سه جلسه به منزله انصراف از دوره محسوب میگردد.
4-سنجش:
سنجش های این دورهعمموام به صورت مفهمومی و کتاب باز پیش بینی شده است که در صورت صلاحدید استاد مدرس تغییر خواهد کرد بعد از هر 4 -5 جلسه یک اازمون برگزار خواهد ش که زمان ان دو ساعت بعد یا قبل کلاس درسی  خواهد بود در پایان هر گام نیز برای اندیشه جویان کارنامه صادر خواهد شد و نمرات امون و مباحثه برای هر کتاب از صد نمره لحاظ خواهد شد
مزیت ها:
 مزیت اصلی دوره همان آموزش های اساسی در دو محور اسلام شناسی و مهارت های تفکر است. البته سعی پژوهشکده بر این است که برای دانشجویان این دوره مزایایی در نظر بگیرد؛ از جمله:
 ۱- ارایه ی گواهی معتبر پایان دوره به کسانی که چهار گام آموزشی را گذرانده اند.
 2- دانشجویان این دوره برای تدریس مطالب آموخته شده به دبیرستان ها فرستاده شوند.
 ۳- کتب مورد نیاز این دانشجویان را با تخفیف های ویژه عرضه کند.
 4 - تخفیف در کتب مورد استفاده در این دوره
- ارتقا دانشجویان این دوره به سطح مربی گری کتب استاد مطهری (ره) و استفاده از ایشان در سطوح آینده طرح.
تعهدات :
تعهد اصلی شما برای شرکت مستمر تا پیاین دوره ، همان تعهد شما در فرم ثبت نام است انتظار میروند ثبت نام کنندگان دغدغه مند مومن و متعهد در این طرح بر اساس دستورات واموزه های شرعی و اخلاقی نسبت به این تعهد تا پایان دوره ملزم باشد
هزینه:
وجه ثبت نام این دوره طبق تصویب پژوهشکده مبلغ 20000 تومان برای هر نفر است
تخفیف ها:
دانشجویان زیراز تخفیف 25 درصد مصوب دبیرخانه بهرهمند میگردند
دانشجویان جدیدالورود
دانشجویان که قبلا برخی از کتب شهید مطهری را خوانده باشند
فعالان فرهنگی تشکل ها ی دانشجویی
دانشجویانی که در سال گذشته در طرح ثبت نام کرده و لی به هر دلیل از ادامه طرح انصراف داده اند
ثبت نام:
ثبت نام به صورت حضوری از 18 الی 28مهر ماه ادامه خواهد داشت برای کسب اطلاع بیشتر و ارتباط با مسولین دوره میتوانید از ساعت 12 الی 14 مراجعه حضوری فرمایید
برادران دفتر انجمن اسلامی دانشجویان طبقه فوقانی مصلی الغدیر اتاق 35
خواهران دفتر انحمن اسلامی دانشجویان طبقه فوقانی مصلی الغدیر اتاق 37
در ضمن برای اگاهی بیشتر میتوانید با شماره 09137271627 تماس حاصل فرمایید

جمعه, 15 آبان 1394

 

 

كميته علمي - آموزش انجمن اسلامي برگزار میکند:
 "كارگاه يادداشت نويسي و خبرنويسي "
استاد كارگاه : آقاي صالحي 
تعداد جلسات حدود سه جلسه به صورت كارگاهي از صبح تا ظهر
چهارشنبه ها 12/30 الی14
هزينه دريافتي از ثبت نام كنندگان : 6000 تومان
تاريخ ثبت نام از شنبه 25 مهرماه تا سه شنبه 5 آبان
سر فصل ها:
خبر نويسي(عنصر خبري، ارزش هاي خبري و...)/تحليل خبر/ بيانيه نويسي/ يادداشت نويسي/ اصول نوشتن( چگونه نوشتن، درست نوشتن، ويرايش متن و..) نشريه دانشجويي، مصاحبه و جريان شناسي سياسي و فرهنگي مرتبط
جمعه, 15 آبان 1394

 

 کارگاه خبر و یادداشت نویسی هر هفته چهارشنبه ها 12/30 الی 14 در اتاق جلسات امور فرهنگی برگزار میشود.

 

 

 

صفحه1 از5

آخرین اخبار

اوقات شرعی

رد پا

حالت های رنگی