چرا بچه مذهبی‌ها کار تشکیلاتی بلد نیستند؟/ به انجمن‌های اسلامی در دانشگاه‌ها احترام می‌گذارم +صوت

دوشنبه, 01 آذر 1395 22:53 نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(1 رای)

 

روزگذشته نزدیک به سه هزار دانشجو، در قالب دسته های عزاداری در محضر رهبری به اقامه عزا پرداختند.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»، در این مراسم حجت الاسلام علیرضا پناهیان از نقش مهم هیات های دانشجویی  در جریان سازی های مردمی گفت و در ادامه با طرح بحثی به انتقاد از کارهای تشکیلاتی «حزب اللهی» پرداخت. در ادامه مهمترین بخش این سخنرانی آمده است:

* فکر کنید این هیات،‌ یک هیات اندیشه ورزی است، و من می خواهم یکی از مهمترین مسائل امروز را بیان کنم. دیگر موضوع بحث هم حضور جمع هیات دانشجویی در محضر انقلاب است که این بحث بر می گردد به فلسفه وجودی شما که پیشتاز بوده اید. میتوانم بگویم که هیات دانشجویی همیشه در مسائل که در جامعه ما نهادینه شده اند، پیشتاز بوده اند. مثل اعتکاف دانشجویی.

* می توانم شهادت بدهم که هیئت های دانشجویی پیشتاز بوده اند در اربعین حسینی. هیئت های دانشجویی بودند که راهپیمایی میدان امام حسین تا شهر ری را راه اندازی کردند.

* بگذارید موضوع را به یک سوال آغاز کنیم. در جامعه ما قدرت فرهنگ پذیری بسیار بالا است. اربعین یکی از آنها است که این گوشه ای ازآن است. مردم ما هم بصیرت سیاسی، دینی و اجتماعی دارند، در یک اندازه گیری کلان شاید ما دیگر نیاز به بصیرت افزایی و... نداشته باشیم و باید دنبال یک چیز بالاتر برویم که همان حلقه مفقودی است. چرا با این همه ظرفیت بین مردم و حاکمیت چرا باید این همه مشکل در کشور باشد.

چرا باید مشکلات فرهنگی در شرایطی که بدون هیچ تبلیغی میلیون ها نفر به یک گرده همایی بزرگ می روند باشیم؟، چرا با این وجود باید در جامعه مشکلات فرهنگی که مندرس و پوسیده غربی است، جوانان تبعیت کنند؟ مشکل کجاست؟ چقدر باید ایمان ها را تقویت کنیم؟ چقدر باید بصیرت افزایی کنیم؟ گیر کار کجاست؟

* برگردیم و ببینیم که چه اقدام خاصی نیازمندیم. پاسخ چیست؟ اشکال ما این است که مومنین کار تشکیلاتی بد نیستند، کار تشکیلاتی نمی کنند، و رشد معنوی خود را در کار تشکیلاتی نمی بینند، اشکال ما این است که عالمان اخلاق،  و اساسا معنویت دین داری منهای تشکیلات تبلیغ می شود. یک حزب اللهی می تواند بدون این که عضو تشکیلاتی باشد، بدون اینکه بلد باشد کار تشکیلاتی و عرضه داشته باشد به سهولت خود را حزب الهی بنامد.

* ما با وجود نه دی چرا باید دچار مشکلات سیاسی باشیم؟ تقصیر من و شما است. که در فاصله این نه دی و نه دی بعدی تشکیلاتی عمل نمی کنیم. سخنرانی معنوی دو نوع هستند ، یک نوع می خواهد مرزبانی علیه بدی ها از بیرون، افشاگری و دفاع می کنند و نوع دوم بازسازی درون قلعه است، از نوع دوم میخواهم با شما صحبت کنم.

* مومنینی که همه ولایت مدارند، به ولی خود وفا دارند، اما بخش دوم و راکن دوم ولایت مداری را بلد نیستند، و آن ارتباط بین ولایت مداران است، این مومنین به سعادت نخواهند رسید. و این عیب بزرگ ما است. خوشبختانه شما در هیات های دانشجویی تشکل یافته اید. 

* انجمن های اسلامی را من در دانشگاه ها احترام می گذارم، آنها هم تشکل یافته اند. ولی امروز نوبت تقدیر از هیئت ها است، تشکل در هیات اصلی ترین تشکل شیعی است که این تشکل فراتر از یک انتخابات درون گروهی به یک انتخابات برآمده از عمل نه برآمده از رای که فریب بخورد وابسته است. هیچ کدام از بچه های هیات، اداری کار نمی کنند، رفع تکلیفی کار نمی کنند، این را می گویند تشکل و این همان تشکل ولایی است.

* متاسفانه در نظام مقدس ما قرار بود در تمامی نهادها در درون خود خمیر مایه چنین تشکل باشند، گاهی از اوقات میبینید بسیج هم از چنین شکل یافتگی درونی خالی می شود. و از تشکل فاصله می گیرد و به یک اداره تبدیل می شود. که همه چیز باید از بالا به پایین به صورت آیین نامه باشد... در زمان جنگ هم گردان های ما بیشتر تشکیلاتی بودند تا تشکیلات نظامی.

ادامه این سخنرانی جذاب را در ادامه می شنوید:

دانلود صوت

2138 بازدید

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

رد پا

حالت های رنگی