گزیده ای از رخدادهای هفدهمین نشست اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل

چهارشنبه, 03 شهریور 1395 03:41 نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 رای)

 

در افتتاحیه این نشست آیت الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد در جمع دانشجویان حضور یافت و سخنرانی کرد.بخش مهمی از سخنان ایشان را در ادامه مطالعه کنید؛

سه چیز است که انسان را از بالا رفتن باز می‌دارد و به عکس اگر این سه خصلت در انسان باشد انسان را به تعالی می رساند.
۱- همت کوتاه:
امام می فرماید: ما حاکمیتی جز خداوند نمی خواهیم اگر قرار باشد دستور بگیریم از خدا می گیریم پس بنابراین بساط امریکا وسلطنت بر داشته می شود.
خودتان را گرفتار مسایل جزیی نکنید وپایتان را محکم به زمین بکوبید وبه انتهای لشکر نگاه کنید.
۲- راهکار نداشتن:
اگر در مسایل نظامی و اقتصادی و سیاسی و فرهنگی و… راهکارهای جدید نداشته باشیم شکست می‌خوریم به طور مثال اقتصاد مقاومتی یعنی خود کفایی، یعنی بکوشید و در هر مساله‌ای راه حل پیدا کنید و آن را ارائه دهید.
مهمترین مساله امروز، برون رفت از مساله‌ای است که دشمن برای ما ایجاد کرده است.

۳- تصمیم جدی نگرفتن یا تصمیم گرفتن و عمل نکردن
دولتی که نتواند تصمیم جدی در کارهایش بگیرد هیچ وقت موفق نمی‌شود و علت تصمیم نگرفتن عدم تفکر است به طور مثال امام برای بسیاری از مسایل و تصمیم‌گیری های خود گاها سه ماه یا بیشتر فکر می‌کردند.

 

اصولگرایان در سیاست‌های خود در مواجه با بدنه اجتماعی تجدیدنظر کنند...

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با حضور در اولین روز از نشست سالانه اتحادیه انجمن های اسلامی مستقل سراسر کشور درباره انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر پیش رو گفت: معتقدیم که اصولگرایان همگی باید یک توجه به ضرورت دائمی وحدت بین خودشان را احساس کنند.

 • این که مجلس ششم به دست اصولگراها افتاد نتایج تلاش های آن سه بزرگوار و آقای تقوی(عضو شورای سیاست گذاری ائمه جمعه این بود که با سفر های استانی که انجام دادند توانستند یک حزب موتلفه درست کنند و ما هم از همگرایی آن ها حمایت کردیم و به یک محوریت واحد رسیدیم.ولی لیست ما در تهران رای نیاورد همانطور که در انتخابات سال ۸۸ در کل کشور یک اتفاق افتاد ولی در تهران اتفاقات به گونه ای دیگر رخ داد و دلایل این امر را هم باید در بحث آسیب شناسی پیگیری کرد.
 • اصلاح طلبان از قبل برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ برنامه ریزی کرده و به این منظور سفرهای استانی خود را آغاز کرده اند و انتخابات سال ۹۲ را اولین پیروزی خود، انتخابات مجلس دهم را دومین و انتخابات سال ۹۶ را سومین پیروزی خود می دانند.
 • یکی از دانشجویان با بیان این که اصولگرایان در انتخاب مجلس شکست خوردند و این امر ناشی سطح ارتباط با توده مردم بوده است از حبیبی خواست تا برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت را در این زمینه مطرح کند؟
 • حبیبی گفت: در این  که اصولگرایان درارتباط با مردم مرتکب اشتباه شدند باید در حال مطالعه و اسیب شناسی باشند و در اینامر شک نیست که اصل انقلاب و تداوم ان را وابسته به مردم می دانیم در غیراین صورت امیرالمومنین حکومتی نداشت.

 

آمار بالای طلاق نشان می‌دهند اصلا بازی زندگی را بلد نیستیم...

 • حجت الاسلام پناهیان با حضور در نشست سالیانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل ضمن بیان ویژگی های کار تشکیلاتی گفت: من به تشکیلات انجمن اسلامی خیلی احترام غائل هستم؛ این تشکیلات را از جهاتی نسبت به بسیج برتر می دانم. آن هم به دلیل تشکیلاتی بودن و سازوکار تشکلاتی بودن انجمن اسلامی است.
 • خیلی ها مدل انتخاباتی را یک مدل غربی میدانند، این در حالی است که اصلا اینگونه است، برعکس؛ انتخابات یک مسئله کاملا اسلامی است، و حتی در حوزه های علمیه انتخابات به بالاترین سطح آزادی برگزار می شود، مدلی که در حوزه های علمیه برای انتخاب مراجع و علما است از شیوه های غربی آزادتر است.
 • به جریان های سیاسی کشور نگاه کنید، هیچ کدام تشکیلاتی نیستند، فقط به صورت نمادین انتخابات شورای مرکزی برگزار می کنند و این در حالی است که یک روند انتخابات مردمی ندارند. این غلط است که پاتوق های سیاسی برای مردم تصمیم گیری کنند، مردم باید در عمل و کنش سیاسی حضور داشتند باشند. اگر افراد تشکیلاتی تربیت کنیم و آن را اصل بدانیم، بسیاری از مشکلات حل می شود.
 •  یکی دیگر از نکاتی که باید در اخلاق تشکیلاتی رعایت کنید این است که عیب برادرت را به خودت نسبت بده و حسن خود را به وی نسبت بده.

 

انجمن اسلامی باید در زمینه اقتصاد دانش بنیان مولد باشد...

 • پنیریان در ابتدا  از شاخصه های اقتصاد مقاوتی به مردم نهاد بودن ودرون زا بودن آن اشاره کرد وگفت اقتصاد مقاومتی باید در انجمن های اسلامی گفتمان سازی شود
 • وی با انتقاد به  برخی مسئولین که دانش بنیان را به عنوان صنایع پیشرفته می شناسند گفت:برای دانش بنیان بودن لازم نیست که حتما صنایع پیشرفته باشد ودر همه زمینه ها میتوان اقتصاد دانش بنیان داشت.

 

 

شمشادی: نباید علیه فضاسازی نسبت به مدافعان حرم ساکت باشید...

 • ویژه برنامه مدافعان حرم در دومین روز نشست سالیانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور با حضور حسن شمشادی خبرنگار ایران در سوریه، سردار سعید قاسمی و مداح اهل بیت نریمانی و همچنین حضور خانواده بزرگوار سه شهید از تبعه افغانستان برگزار شد.
 • “چهار سال قبل وضعیت سوریه این چنین نبود تروریست ها تا چند صد متری حرم حضرت زینب و تا چند صد متردفتر بشاراسد پیش رفته بودند ولی اکنون که من اینجا صحبت می کنم نمی گویم کل سوریه در دست بشار اسد است اما می توان گفت که سوریه کامل دست دشمنان و تروریست ها نیفتاده است.”
 • پس از اتمام روضه خوانی نریمانی، سردارقاسمی به گفتگو با دانشجویان پرداخت. وی ضمن اشاره به خاطرات و نکته هایی درباره مدافعان حرم، انتقادهایی از برجام و شرایط پسا برجام را نیزمطرح کرد. وی در بخشی گفت: الان دوران پسا برجام است، و کشور دیگر هیچ مشکلی ندارد، فرزندان من، بروید در این دوران حالش را ببرید.

 

حق نداریم براساس سلیقه‌های فرهنگی فردی چهارچوب اعمال کنیم...

 • معاون فرهنگی، و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در دومین روز نشست سالیانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور گفت: بخشی از عرصه ی فرهنگ در دانشگاه به همت شما عزیزان پیش می رود.
 • دفاع از قانون دفاع جدی و بدون تقیه از نظام جمهوری اسلامی است.نظام اسلامی یعنی مجموعه ای از ساختارها،قوانین و ارزش ها.
 • در پاسخ به این سوال که با توجه به تذکر مقام معظم رهبری پیرامون بحث اردو مختلط گفت اردو تشکل ما هم مورد تایید رهبری وهم وزرات خانه بوده است اما برای برگزاری آن ایراداتی گرفته شده است و مجوز صادر نگردیده است و میگویند میخواهید اردو مختلط برگزار کنید. لطفا توضیحات لازم را بفرمایید.

او در پاسخ به این دانشجو گفت: مقام معظم رهبری این موضوع را خیلی شفاف بیان کرده اند واصطلاحاتی را وضع کردند مثل افطاری های مختلط؛ تائتر مختلط و…

این مسئله مهم است ودارای مبناست وجز مباحث فرهنگی، اخلاقی ودینی ست ونباید دست مایه سیاسی شود چرا که وقتی این موضع دست مایه سیاسی میشود اصا مطلب ومبنا مورد غفلت قرار میگیرد وسبک میشود. او همچنین دلیل عدم وجود اردو های مختلط را اینگونه بیان کرد. چون دانشجویان ما دانشجویان جوانی هستند و در محیط های رسمی فعالیت میکنند؛ حضرت آقا تبعیین کردند که در محیط رسمی  ندارد ولی در اردو دانشجو ما میخواهد راحت باشد به هرحال اقتضا اردوست ومیخواهد به تفریح وگفتگو وامثالهم کند وقتی تفکیک انجام گرفت حریم ها بهتر حفظ میشود بنابراین در قانون تاکید وتوصیه به عدم برگزاری اردو های مختلط شد.

البته باید بگوییم با برگزاری جلسات متفاوت و شفاف سازی پیرامون چگونگی برگزاری یکسری اردوها وضوابط خاص آن سبب شدکه در آیین تامه ابلاغیه در سال ۸۸اردو های آموزشی مستثا شوند.مثل همین نشست شما.

 

یکی دیگر از دانشجویان با بیان این که اصولگرایان در انتخاب مجلس شکست خوردند و این امر ناشی سطح ارتباط با توده مردم بوده است از حبیبی خواست تا برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت را در این زمینه مطرح کند؟

 

حبیبی گفت: در این  که اصولگرایان درارتباط با مردم مرتکب اشتباه شدند باید در حال مطالعه و اسیب شناسی باشند و در اینامر شک نیست که اصل انقلاب و تداوم ان را وابسته به مردم می دانیم در غیراین صورت امیرالمومنین حکومتی نداشت.

511 بازدید

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

آخرین اخبار

yazd

تصاویر هفدهمین نشست سالانه

شب شعر هفدهمین نشست سالانه
اخلاق تشکیلاتی_حجت الاسلام پناهیان
افتتاحیه _ صحبت های مسئول نشست
تیم رسانه_هفدهمین نشست سالانه
دانشگاه و دانشجو_دکترضیاء هاشمی
سردار قاسمی _هفدهمین نشست سالانه
شعرآئینی_ مجید تال
شعرهای دانشجویان
غرفه کتاب_هفدهمین نشست سالانه
کمیسیون های آموزشی
محمد نبی حبیبی در جمع دانشجویان
مراسم بزرگداشت مدافعان حرم
مراسم بزرگداشت مدافعان حرم_سیدرضا نریمانی
موانع اقتصاد مقاومتی و نقش مجلس_امیرآبادی فراهانی
جهت مشاهده تصاویر بیشتر کلیک کنید....

اوقات شرعی

رد پا

حالت های رنگی